O nás

Ak ste boli niekedy na dovolenke pri mori, spomeňte si, ako ste sa tam cítili? To šumenie trblietajúcich sa vlniek, predbiehajúcich jedna druhú, aby už-už ochladili vaše chodidlá,

unavené od váľania sa na rozpálenom piesku. Sadli ste si do jednej z tých reštaurácií s príjemne lenivou a pokojnou atmosférou a nedočkavo čakali na jedlo, ktoré ste si objednali, ale vlastne vôbec ste net

ušili, čo vám prinesú? A nevadilo vám, čo na tanieri bude, lebo neistotu nahrádzal pocit bezstarostnosti v opojení tancujúcich tónov pohodovej hudby, šíriacej sa niekde z kuchyne, zo starého nevyladeného rádia. A ani to vám neprekážalo, lebo to šumiace rádio dotváralo výnimočnosť situácie, ktorú ste akurát zažívali a nechceli vymeniť za žiadne bohatstvo na svete, lebo vaša duša prahla po takomto opojení už dlho.

No a k tomu ešte usmievavý a úslužný čašník, servírujúci s ľahkosťou v pohybe a potešením zo svojej práce, spoliehajúci sa na majstrovstvo kuchára, ktorý vytvára na tanieroch diela pripomínajúce Picassa na plátne či Michelangela v kameni.

Áno, na toto všetko sa dá myslieť pri jednej šálke kávy, pri palacinke, či pri chutnom šalátiku.

Naša palacinkáreň  je hladošom otvorená od :

 

Humenné-Michalovce-Poprad

 

Recept francúzskych crêpes sme si priniesli z Grécka, kde sme pracovali pre Francúzov v maličkej, útulnej a veľmi populárnej crêperie. Po niekoľkých rokoch strávených prácou v turizme sme sa vrátili s manželkou na Slovensko a rozhodli sme sa, že ukážeme Slovákom nové jedlo, ktoré tu pred nami ešte nikto nerobil (v Humennom a okolí).

Všetci krútili hlavami, keď sme im vysvetľovali, že im urobíme palacinku so syrom a šunkou, že: „…ako bude chutiť sladké so slaným, veď to nejde k sebe!“
No otvorili sme, oni ochutnali a…? Dnes už nie je zvláštnosťou si objednať „palacinku“ s kuracím, bravčovým mäskom, či so slaninkou a cibuľkou.
Keďže sme chceli, aby podnik fungoval aj ako kaviarnička, podávame tu tiež chutnú kávičku, lahodné vínka, vynikajúce zmrzlinové poháre a v neposlednom rade dnes toľko skloňované a zdravé zeleninové šalátiky.

Stále u nás vyhráva stredomorská hudba (nič proti angličtine, ale vyhýbame sa jej okrem piatkov, kedy počúvame najväčšie hity takých klasikov ako Tom Jones, ABBA, Michael Jackson, hity ROCK´N ROLLU, QUEEN, BEATLES, atď.), čím chceme navodiť atmosféru spomienok na dovolenku a to znamená – žiaden internet, žiadna televízia a už vôbec nie rušiace reklamy z „kričiaceho“ rádia.
Človek tu má načerpať energiu a nie pracovať. V každom prípade, chceme zachovať kontakt s vonkajším svetom, preto si u nás zákazník môže v kľude prečítať čerstvú dennú tlač.

Zmyslom našej práce je dať ľuďom dobrý pocit.